איך אני יודע אם שרימפס קפוא הוא מפונק?

שרימפס הם מאוד מתכלה ודורשים טיפול זהיר בעת רכישת, אחסון ובישול כדי למנוע מחלות foodborne. חנות שרימפס מיד במקפיא כאשר אתה חוזר מהסופרמרקט אלא אם אתה מתכנן לבשל אותם בתוך 24 שעות. כאשר שרימפס הם ארוזים כראוי ומיד קפואים, הם יכולים להימשך עד חודש בחלק האחורי של המקפיא. עם זאת, אם אתה מאבד את הכוח או את הטמפרטורה של מקפיא טיפות שלך במשך יותר משעות ספורות מכל סיבה אחרת, שרימפס עלול לקלקל, מה שהופך אותם כבר לא בטוח לאכול. תמיד לבדוק שרימפס מופשר לקלקל לפני צריכת.

להרגיש את השרימפס בעת הסרת אותם מן המקפיא. הם צריכים להיות קפואים לחלוטין, כלומר הטמפרטורה של שרימפס צריך להיות 40 מעלות פרנהייט או פחות.

להפשיר את שרימפס קפוא בן לילה באריזה המקורית שלהם. מניחים את החבילה לתוך צלחת אפייה רדוד זכוכית או לתוך שקית ניילון גדול מרוכסן במקרה האריזה דולף ולהכניס את המנה לתוך המקרר.

לפתוח את החבילה ולהריח את השרימפס מופשר. שרימפס קפוא מקולקל יש ריח אמוניה חזקה בעוד שרימפס כי הם בטוחים לאכול יש ריח מים מלוחים קלה.

בדוק אם יש ריח של כלור אם אתה לא יכול להריח אמוניה. אם הריח שרימפס מופשר שלך כמו כלור, זה אומר שהם טופלו לפני הקפאה יש מקולקל בעוד במקפיא.

מורחים את שרימפס מופשר על גבי גיליון אפייה גדול או קרש חיתוך בזהירות לבחון כל אחד מהם. באזורים רבים מוקשה ולבן על שרימפס הם סימנים של לשרוף במקפיא. לזרוק את שרימפס משם.

חפש כתמים שחורים על קליפות של שרימפס. כתמים שחורים מרובים מצביעים על כך שרימפס היו ישנים ומתחילים להישבר לפני הקפאה. סביר מאוד שהם לא מחזיקים היטב במקפיא ועכשיו מפונקים.