איך בני נוער להתרחק לחץ חברתי שלילי?

בני נוער פנים לחץ יומי, הן חיוביות ושליליות. לחץ חברתי חיובי יכול לעזור לעשרה שלך לנסות פעילויות חדשות לשפר את חייה, אבל הלחצים השליליים דוחפים אותה לעסוק התנהגויות לא בטוחות או לא חוקיות. העשרה שלך יכול לעמוד בלחץ שלילי עם קצת עזרה פעילויות בונה בחייה.

תמיכה משפחתית

בני נוער נשענים יותר ויותר על בני גילם, אבל להורים עדיין יש את הכוח להשפיע על ילדים מבוגרים יותר. בני נוער גם נהנים שיש מבוגר מהימן לדבר באמצעות מצבי לחץ חברתי. להתערב בחיים של העשרה שלך מאפשר לך לזהות בעיות שעלולות להתעורר. האקדמיה האמריקנית לפסיכיאטריה של הילד והמתבגר ממליצה על פגישה עם חבריה, בניית הביטחון העצמי שלה ומתן לה אפשרות לצאת אם היא נכנסת למצב של לחץ חברתי לא נוח.

בחירת חבר

בני גילך העשרה שלך מבלה את רוב הזמן עם להשפיע על סוג הלחץ שהיא חווה. העשרה שלך יכול למנוע נסיבות שליליות על ידי להסתובב עם בני נוער אחרים להתרחק פעילויות מסוכנות. מעגל חברתי עם ערכים ואינטרסים דומים מאפשר לעשרה שלך להשתתף בפעילויות שהיא נהנית ללא הלחץ לעסוק בהתנהגויות שהיא רוצה להימנע מהן, כגון שימוש בסמים, צריכת אלכוהול ומין. אתר האינטרנט של Teen Health מציע פגישות רבות של עמיתים שונים ובילוי זמן עם מודלים לחיקוי חיובי.

מנגנוני התמודדות

הוראה העשרה שלך איך להתמודד עם לחץ חברתי שלילי מכין אותה לבעיות כאשר הם מתעוררים. משחק תפקידים עם העשרה שלך היא דרך פשוטה להתאמן מיומנויות התמודדות. AACAP מציע להתאמן איך לצאת ממצבים קשים, בלחץ גבוה. העשרה שלך יכול לתרגל אותך עם הודעת קוד זה אומר שהיא צריכה לקחת אותה מיד. לדוגמה, אם היא במסיבה כאשר המארח מציע לה משקה, היא יכולה להתקשר אליך ולומר, “אמא, יש לי כאב ראש, אתה יכול לאסוף אותי?” חשיבה על ההשלכות של החלטות היא דרך נוספת להתמודד עם הלחץ. אם היא נתפסת שתייה, היא עומדת בפני בעיות משפטיות שעלולות לבלבל זכאות הספורט שלה או תוכניות עתידיות.

פעילויות

השתתפות בפעילויות לבנות את העשרה עצמית של הערכה עשוי לעזור לה להתמודד עם לחץ חברתי שלילי. הפעילות עצמה תופסת את זמנה ומרחיקה אותה ממצבים העלולים להוביל ללחץ מיותר. השתתפות בפעילויות כגון ספורט, ארגוני מנהיגות או מועדונים מסייעת לבני הנוער שלך לבנות מעגל חברתי עם מטרות וערכים דומים. פעילויות אלה לעיתים קרובות לבנות משמעת עצמית שיכולים לעזור לבני נוער לקבל החלטות חיוביות.