איך לבשל תפוחי אדמה אדומים במים רותחים

תפוחי אדמה ראסט, הידוע גם בשם תפוחי אדמה איידהו, אפייה תפוחי אדמה או תפוחי אדמה של השף, הם חסון, מלבני פקעות עם עור חום עבה. הרוסים הם תפוחי אדמה לכל מטרה, כי לעבוד טוב לטיגון, אידוי, אפייה וצלייה. הרוסים מתאימים במיוחד לרתוח, ובגלל תכולת העמילן הגבוהה שלהם, תפוחי אדמה מחית מחוספסים הם קלים ורכים. למעלה תפוחי אדמה מבושלים מבושלים עם שמן זית, שמנת חמוצה או חמאה, ולאחר מכן העונה את תפוחי האדמה קלות עם מלח ופלפל.

לשטוף את תפוחי האדמה תחת מים קרים, זורמים. לשפשף את תפוחי האדמה ביסודיות עם מברשת ירקות נוקשה. בעוד אתה יכול לקלף את תפוחי האדמה, עוזב את קליפות שלם שומר על טעם וחומרים מזינים בקליפה.

חותכים את תפוחי האדמה לחצאים אחידים. אם תפוחי האדמה הם גדולים מאוד, לחתוך אותם לרבעים.

ממלאים סיר עם מים קרים. השתמש מספיק מים כדי להטביע את תפוחי האדמה, בתוספת על סנטימטר. אתה יכול גם לבשל את תפוחי האדמה בשר בקר, עוף או ירקות, או שילוב של מרק ומים.

מניחים את תפוחי האדמה במים קרים, ולאחר מכן להביא את המים כדי מבושל. אין לכסות את המחבת.

מבשלים את תפוחי האדמה במשך חמש או שש דקות, ואז תוחבים את אחת מתפוחי האדמה במזלג כדי לבדוק את הדון. תפוחי האדמה נעשים כאשר הם רכים ונקבים בקלות עם המזלג. אם תפוחי האדמה הם עדיין המשרד, לאפשר להם לבשל במשך כמה דקות נוספות, ולאחר מכן לבדוק אותם שוב.

יוצקים את תפוחי האדמה מבושלים לתוך מסננת לניקוז. השאירו את תפוחי האדמה במסננת עד שהם קרירים מספיק כדי לטפל, ולאחר מכן להסיר את קליפות עם סכין קיפול.