איך להכין את מקף 100 מטר

מקף 100 מטר דורש מהירות, כוח ונכונות נפשית כדי לברוח מכל המתחרים שלך. אצן תחרותי מבלה שעות כל יום אימון עבור מקף 100 מטר, גזע זה רק כמה שניות. היכונו למרוץ זה על ידי הפעלת כל יום, בניית כוח שאתה צריך את הרגליים ואת הליבה ואת הדמיה שלך מקף מן הבלוק מתחיל לקו הסיום.

הכנה פיזית

להתחמם ו למתוח כראוי לפני כל אימון ואת המירוץ כך להימנע מאמץ את השרירים בזמן שאתה מפעיל. להתחמם לפני שאתה מפעיל על ידי ריצה כמה הקפות סביב המסלול, מדלג קדימה ואחורה ונדנדה את הרגליים הקדמיות והאחוריות. עיסוק שלך 100 מטר ספרינט כמה פעמים יש מישהו שם כדי שתוכל לך להגדיר מטרות ולשמור על שיפור. תרגול עם Sprinters אחרים, במיוחד אלה לרוץ מהר יותר ממך, כך שאתה יכול להניע את עצמך כדי לשמור על קשר. בנה את כוחך על ידי אימון משקולות. Squats, לחיצות הספסל, משיכה, בטן בטן ו lunges יכול לעזור לפתח את תנועת השרירים אתה צריך לרוץ במהירות.

הכנה נפשית

קשה להתמקד בקוטר של 100 מטר כאשר אתה עצבני. להירגע בעצמך נפשית ופיזית על ידי נשימות עמוקות ומרוכזות על המירוץ. לדבר עם עצמך לפני המירוץ שלך. לפתח מנטרה או שירה אתה יכול לומר לעצמך כפי שאתה להתכונן לרוץ, כך שתוכל לחסום הסחות דעת מחוץ להפריע המוקד הנפשי שלך. ליצור תמונה בראש שלך בדיוק איך אתה מצפה את המירוץ ללכת. דמיינו את עצמכם בלוקים מתחילים, ממריאים לקול השריקה ורצים במהירות לעבר קו הסיום.

טכניקה וצורה

שים לב לטופס שלך ולטכניקה תוך כדי הכנה לקראת מקף של 100 מטר. דחיפה טובה את בלוקים מתחיל יניע אותך לתוך ספרינט שלך. להפיץ את משקל הגוף באופן שווה את הידיים ואת הברכיים כמו שאתה מגדיר. קבל דחיפה נפץ באמצעות שתי הרגליים שלך להישען קדימה כמו שאתה מתחיל לשגר לתוך המירוץ. כאשר אתה מפעיל, הגוף שלך צריך ליישר. שמור על הכתפיים שלך יציב הראש שלך פונה קדימה.

דלק גוף

מה שאתם אוכלים חשוב כשאתם מתכוננים לקצץ של 100 מטר. הגוף שלך זקוק חלבון ואנרגיה. על פי כושר גופני של גברים, ספרינטרים אולימפיים מקבלים 60 אחוז מהקלוריות היומיות שלהם ממקורות חלבון, כגון עוף, דגים ובשר בקר רזה. פירות וירקות כהים – כמו תרד, בננות, אוכמניות וברוקולי – ייתן לגוף את הויטמינים והחומרים המזינים אותו הוא זקוק כדי להאכיל את השרירים. שומנים חשובים גם, אבל הקפד לאכול שומנים טובים, כגון שמן זית וזרעי פשתן ואגוזים.