איך לפצות על יותר מדי מלח בעוגיות

מלח משמש כדי להביא את הטעם של מזונות רבים, כולל עוגיות מתוקות. כמה מתכונים קוראים תוספת של קמצוץ או חצי כפית מלח לבצק עוגיות. עם זאת, אם לשים יותר מדי מלח בבצק העוגיות לפני בישול זה, יש דרכים להסיר מלח עודף או להתאים את הריכוז הכולל בבצק. לאחר עוגיות אפויים, אתה לא יכול להסיר מלח עודף מן התערובת. ציפוי מתוק או כוס חלב עשוי להפחית את הטעם המלוח של עוגיות אפויות.

רכיבי Cookie אופייניים

אתה יכול לעשות פחות או יותר כל מגוון של עוגיות, כולל ללא חלב או ביצים ללא גירסאות. עם זאת, כמה מתכונים עוגיות קוראים שילוב של סוכר, קמח, חמאה או מרגרינה, ביצים, סודה לשתיה כמות קטנה של מלח. לתערובת בסיסית זו, ניתן להוסיף כל דבר מ צ’יפס שוקולד אגוזים, פירות יבשים, חמאת בוטנים או טעמים כגון וניל.

פונקציה של מלח בעוגיות

בכל מזון, מלח משמש משפר טעם על ידי הבאת את הטעם הטבעי של המזון מבלי להוסיף טעם “מלוח” במיוחד. למרות עוגיות מתוקים, טעם מתוק שלהם הוא משופר על ידי נוכחות של כמות קטנה של מלח בתערובת בצק. סוגים מסוימים של עוגיות מכילים מלח על החומרים הנוספים שלהם. לדוגמה, מלח נמצא שבבי שוקולד מריר או חמאת בוטנים. אם אתה משתמש חמאה מלוחה בתערובת עוגיות שלך, ייתכן שלא צריך להוסיף מלח נוסף על הבצק.

מלח פתרון 1: שינוי כמויות

אם בטעות להוסיף מלח יותר מדי לערבב עוגיות, פתרון אחד הוא להגדיל את כמות החומרים האחרים כדי להפחית את ריכוז המלח בתערובת. לדוגמה, אם מערבבים יחד 3 כוסות סוכר, 2 כוסות חמאה, 4 ביצים ו -4.55 כוסות קמח בתערובת העוגיות שלך, כמות מתאימה של מלח תהיה חצי כפית. אם הוספת בטעות כפית מלאה של מלח לתערובת זו, ניתן להכפיל את כמויות הסוכר, החמאה, הביצים והקמח כדי לתקן את ריכוז המלח. לחלופין, הוספת סוכר נוסף עשוי לנטרל את המלח הנוסף. אם יש לך מלוחים יתר על המידה את הבצק עוגיות – למשל, הוספת חצי כוס מלח במקום חצי כפית – אתה לא יכול לתקן את זה ויהיה צורך להשליך את הבצק או להשתמש בעוגיות כמו קרקרים.

מלח פתרון 2: הטריק תפוחי אדמה

תפוחי אדמה גולמיים יש מלח סופג נכסים משמשים לעתים קרובות כמו תיקון מהיר כאשר מרק או תבשיל הוא מלוח מדי. הטריק הזה יכול להיות מיושם גם על בצק עוגיות מלוחים. פורסים תפוח אדמה ומניחים לו לשבת בתוך התערובת לכמה דקות. לאחר תפוחי האדמה יש לספוג את עודף מלח, להסיר ולהשליך את פרוסות תפוחי אדמה. לטעום את תערובת העוגיות כדי לבדוק אם הוא עדיין מלוח מדי. במידת הצורך, השתמש אחר תפוח אדמה פרוס לספוג יותר מלח.