איך מעשנים בשר על הגריל

עישון בשר לא רק נותן לו טעם מעושן טעים אבל גם מבשל את הבשר, שמירה על רוב המיצים בפנים ולתת לו עקביות עדינה. בשר בקר מגיע מן האזור החזה של הפרה ואם מבושל יותר, או מבושל מהר מדי, יכול להיות קשה ועסיסי. עישון עוף בשר יבטיח כי זה לא מבושל ו היא שיטה אידיאלית לבישול ברביקיו בסגנון brisket, גם בעת שימוש בגריל פרופאן.

הסר את grates מ הגריל שלך פרופאן ומניחים את המחבת דק אלומיניום עוגה מעל מבער השמאלי ולמלא את החלל שנותר עם מגשי לזניה אלומיניום.

משרים את שבבי עץ בקערה עם מים או נוזל אחר מתובל במשך חצי שעה עד שעה לפני הכנת הבשר. באר, יין וויסקי יכול לתת את הצ ‘יפס עץ בעיטה נוספת של טעם בהתאם הטעם שלך.

הכינו את בשר בקר באמצעות הבשר האהוב עליך בשר יבש או תבלינים אחרים. מרינדות בקר יכול גם לתת הארוחה שלך טעם מיץ דחיפה אבל הם לא הכרחי עבור תהליך הבישול.

מסננים את המים מהקערה של שבבי עץ וממלאים את תבנית העוגה הקטנה עם חופן או שניים עם הצ ‘יפס. מורחים את הצ ‘יפס סביב המחבת כדי לאפשר לאוויר לנוע ביניהם במהלך תהליך העישון. מכסים את מחבת העוגה בנייר כסף ומכניסים חורים בכל החלק העליון כדי לאפשר לעשן להימלט.

ממלאים את מגשי הלזניה עם מים או עם נוזלים מתוקים אחרים כמו בירה או מיץ תפוחים כמעט עד למגש. סובב את המבער השמאלי מתחת למחבת העוגה המלאה על שבב על “גבוה”.

חכה עד שתראה עשן מגיע מן המעשן כדי להוסיף את בשר בקר. חותכים חתיכת רדיד אלומיניום מעט גדול יותר מאשר את brisket, לחטט חורים דרך חתיכת לעטוף את brisket בסכל.

מניחים את הסוכך המכוסה בסכין וסוגרים את המכסה. לשמור על טמפרטורה בין 225 F ו – 300 F בתוך הגריל בכל עת כדי להבטיח שהוא מבשל כראוי.

מעשנים את החזה בערך חמש עד שש שעות או עד שהבשר רך. שים מזלג לתוך מרכז הזרוע ואת הטוויסט. אם זה מתפתל בקלות, את brisket נעשה בישול. בדוק את הטמפרטורה הפנימית של בשר בקר באמצעות מדחום בשר, 145 F הוא בטוח לאכול בשר בקר.

מוציאים את הגריל פעם מבושל מהגריל, נותנים לו לעמוד על כ 15 דקות ומגישים.