השפעות מזיקות של סורביטול

Splenda הוא תחליף סוכר שהתגלה במהלך תהליך המחקר לפתח קוטל חרקים. כימיקלים המכילים כלור, מסרטן אפשרי, Splenda יכול לגרום למספר עצום של מצבים בריאותיים ותופעות לוואי. כמו אלכוהול סוכר, sorbitol קשורה קשיים במערכת העיכול אך ההשפעות ארוכות הטווח של הצריכה היומית אינם מובנים היטב. ה- FDA ממליץ כי Splenda להיות נצרך במתינות כדי להפחית את תופעות הלוואי לטווח ארוך ומרגיש כי היא בדרך כלל בטוח לצריכה.

השפעות גסטרואינטסטינליות

תופעות הלוואי הנפוצות ביותר הקשורות לסורביטול הן התכווצות, נפיחות ושלשולים. במחקר אחד, ילדים שאכלו סורביטול מספר פעמים בשבוע היו חוזרים ונשנים של שלשולים, בעוד הילדים שלא צורכו סורביטול חוו אפס שלשול בשלושה חודשים. למרות ההמלצה הרשמית של המזון והתרופות Adminstration מגביל את צריכת בטוח של סורביטול פחות מ 50 גרם / יום, או 5 מ”ג / ק”ג של השפעות משקל הגוף של אלכוהול הסוכר נראו עם רק 10 גרם של סורביטול הנצרך. ההשפעות גדלות עבור ילדים שיכולים להגיב עם כמויות קטנות יותר של חשיפה. למרות שרוב המבוגרים יכולים למנוע את ההשפעות הללו על ידי הגבלת הצריכה שלהם ל -50 גרם המומלצים ליום, אנשים רבים רגישים לכימיקלים בסורביטול.

משפיע על רמות הסוכר בדם

בגלל ממתיקים מלאכותיים כמו Splenda ו sorbitol לספק סוכרוז מופחת באופן משמעותי, או סוכר, תוכן הם לא מספקים משוב העיכול למוח כדי לאותת תחושה של מלאות. יתר על כן, המחקר מציין כי ממתיקים אלה עשויים אפילו להגדיל את התיאבון שלך ולהוביל צריכת קלוריות מוגברת כי המוח “טעם” מתוק את Splenda אבל לא קיבלו תוכן סוכר נאות בקנה אחד עם הטעם. בגלל Splenda טעם 600 פעמים מתוק כמו סוכר, כמות קטנה של Splenda אותות המוח לצפות צריכת סוכר משמעותית, ובכך להגדיל את התשוקה עבור ממתקים ופחמימות.

עלייה במשקל

תוצאות מחקר מוקדמות מראות כי אלה שצרכו ספלנדה מדגימים עלייה במדד מסת הגוף והגדלת משקל לאורך זמן לעומת אלו המשתמשים בטבלה. במחקר אחד, משתמשי Splenda הראו בממוצע עלייה של שני קילוגרמים במשקל מעל שנה. אמנם זה לא משמעותי במיוחד עבור שנה בלבד, על פני החיים של Splenda להשתמש, את העלייה במשקל יכול להיות משמעותי למדי. יתר על כן, ההשפעות ארוכות הטווח של השימוש Splenda לא נחקרו באופן מלא אינם ידועים.

תופעות לוואי נוספות

חלק מהסימפטומים הנוספים שדווחו לאחר צריכת Splenda ו sorbitol הם גירויים בעור, כולל גירוד, נפיחות ותסמינים נשימתיים כגון צפצופים, שיעול ונזלת. חלק מהמשתמשים אפילו מתלונן על דפיקות לב ומצבי רוח. מאחר שסוכרלוז מפריע לאיזון ה- pH של המעיים שלך, הוא עלול להשפיע על ספיגת התרופות ועל יעילותן.