כיצד לאבחן PCOS בזמן על הגלולה למניעת הריון

Polycystic Ovarian Syndrome, או PCOS, היא הפרעה אנדוקרינית מורכבת המשפיעה על עד אחת מכל חמש נשים בגיל הפריון. התסמונת מופיעה בדרך כלל עם תסמינים שונים, כולל אי ​​סדירות של הווסת, עמידות לאינסולין עם עליה במשקל. יש גם ייצור מופרז של אנדרוגנים, או הורמון גברי, וכתוצאה מכך אקנה, צמיחת שיער מופרזת על הפנים או הגוף, acanthosis nigricans, או כתמי קטיפה כהים של העור על הגוף קפלים המפרקים, ואת תגי העור. על פי אגודת אנדרוגן עודף, הקריטריונים העדכניים ביותר לאבחון PCOS כולל חריגה או חריגה, נוכחות של שחלות פוליציסטיות כמו דמיינו על ידי אולטרסאונד עלייה באנדרוגנים זוהה או קלינית או באמצעות בדיקות דם.

אבחון PCOS על הלידה

הערכת סימנים קליניים חזותית מספקת מידע חיוני המציין PCOS. סימנים אלה כוללים שומן בטן או בטן, hirsutism, אקנה, acanthosis nigricans, תגי העור ואת זכר תבנית דפוס שיער או דילול. למרות כמה תסמינים הם רעולי פנים או מדוכאים על ידי גלולות למניעת הריון, חולים יכולים להציג סימפטומים גם תוך שימוש באמצעי מניעה. שקול את עצמך למדוד את היקף המותניים. להיות עודף משקל בעל היקף מותניים של יותר מ 32 ס”מ הם סימני אזהרה. תסתכל מקרוב על הפנים והגוף שלך במראה. חפש צמיחת שיער מיותרת על הפנים והגוף, שיער דליל לאורך המצח, תגי עור וכתמי עור כהים בקפלי הגוף. כל התסמינים האלה מצדיקים ביקור אצל הרופא שלך עדיף, אנדוקרינולוג.

השימוש באמצעי מניעה הורמונליים, בעוד יעיל בהפחתת עודף אנדרוגן, לא יכול לסייע בירידה במשקל או שיפור ברגישות לאינסולין. רוב הנשים עם PCOS לפתח עמידות לאינסולין וכתוצאה מכך במשקל במשקל. מקרים אלה יכולים להיות מאובחנים באופן יעיל על ידי בדיקת סובלנות גלוקוז אוראלי, אשר מראה כמה מהר הגוף מנקה גלוקוז לאחר משקה מתקתק, מציין מאמר בכתב העת, “מרפאות רפואיות של צפון אמריקה.”

למרות הגלולה משנה סמנים הורמונליים, אולטראסאונד יכול לחשוף חריגות בעובי רירית הרחם, גודל ומראה של השחלות, המורפולוגיה של זקיקי השחלות, והוא יכול גם לאשר את נוכחותם של ציסטות. זה בדרך כלל הבדיקה המכרעת של המצב, על פי “Journal of Pediatric and Gynecology גיל ההתבגרות.”

בדיקות דם עבור dhydroepiandrosterone sulfate, או DHEAS, 17-OH-Progesterone וסרום, טסטוסטרון חינם הם אינדיקאטורים שימושיים של PCOS בנוסף לאבחונים אחרים PCOS אמצעים. שאל את הרופא על בדיקות אלה אם אתה לא בטוח.