כיצד להפוך חלקלק חלקה

שייקים, במיוחד אלה שנעשו עם ירקות גסים כגון כרוב ו collards, יש עקביות פחות חלקה. גם כאשר עושים שייקים עם פירות, יוגורט ומרכיבים אחרים, חלקלק לא יכול להתברר חלקה אם הוא לא מעורבב מספיק זמן או בצורה הנכונה. הבנת מה החומרים להשתמש וכיצד כראוי לערבב את החלקיקים הם המפתחות להשגת חלקה חלקה חלקה.

בחר ירקות רכים יותר כמו חסה או תרד כדי להוסיף חלקלק במקום ירקות גס יותר כגון כרוב.

מוסיפים פירות טריים במקום פירות קפואים על החלקלק, או להשתמש בפירות טריים יותר רק כמה חתיכות של פירות קפואים. אם כל מה שיש לך על היד הוא קפוא פרי, להגדיר את הפרי החוצה לפחות 15 דקות, זה יאפשר הפרי להפשיר לחלוטין.

מערבבים את החומרים החלקיקים בשלבים כדי להבטיח שכל מרכיב הוא מעורבב לחלוטין לפני הוספת המרכיב הבא. מוסיפים את הנוזל לבלנדר תחילה, ולאחר מכן את הפירות או הירקות אחד בכל פעם. מוסיפים את הקרח או הפרי הקפוא לבלנדר האחרון.

הפעל את הבלנדר במהירות גבוהה. הפעל את הבלנדר במשך דקה בערך, לכבות אותו לגרד כל פיסות מזון מן הצדדים עם מרית גומי. סובבו את המערבל והפעילו אותו במרווחים של דקה. לאחר כל תוספת, לבדוק את עקביות של חלקלק לגרד כל חתיכות הנחה של הצדדים בלנדר. ממשיכים לערבב את השמנת תוך שימוש בתהליך זהה עד לתערובת חלקה.