כיצד להפחית את הפקדות שומן בעורקים

הצטברות של שומנים שומניים, או רובד, בעורקים מכונה רפואית טרשת עורקים. בעוד כמה הצטברות של שומנים שומניים בעורקים הוא נורמלי, הצטברות עודף מתקשה ומפחיתה את העורקים מקשה על זרימת הדם דרך. זה מגביר את הסיכון לפתח מחלת לב ולחוות התקף לב. ביצוע שינויים באורח החיים כמה היא לעתים קרובות הדרך הטובה ביותר להפחית את הפיקדונות שומן בעורקים.

צא עישון. עשן סיגריה פוגע העורקים שלך, מה שהופך אותך יותר רגישים טרשת עורקים. הפסקת עישון יכולה להאט את ההתקדמות של טרשת עורקים. אם אתה מעשן, צא מיד.

תרגיל בקביעות. המטרה של 30 עד 60 דקות של פעילות לב וכלי דם, כגון הליכה, שחייה או רכיבה על אופניים, כל יום. אם אתה לא יכול להקדיש 30 דקות רצופות כדי לממש, לפצל את התרגיל שלך לתוך intervals. האם 10 דקות בבוקר, 10 דקות אחר הצהריים ו 10 דקות לאחר ארוחת הערב.

מעקב אחר צריכת השומן. שומן תורם כולסטרול גבוה, אשר גורם הצטברות של שומנים שומניים בעורקים. הגבלת צריכת השומן הכוללת עד 25 עד 35 אחוזים קלוריות. הפחיתו את השומן הרווי לפחות מ -7% קלוריות ושומן טרנס לפחות מ -1% מהקלוריות.

הפחתת צריכת הכולסטרול. כולסטרול בתזונה שלך גם מגביר את הפיקדונות שומני העורקים שלך. בגלל הגוף שלך עושה את כולסטרול שאתה צריך, אתה לא צריך לאכול כל כולסטרול. שמור על צריכת הכולסטרול שלך מתחת 300 מ”ג ליום.

הגדל פירות וירקות. פירות וירקות מכילים תרכובות הנקראות צמחים stenols, המסייעים להוריד את הכולסטרול. לכוון 3 עד 5 מנות כל אחד של פירות וירקות. השווה את החומרים המזינים שאתם צורכים על ידי בחירת פירות וירקות צבעוניים שונים. נסה פרי חדש או ירקות בכל שבוע.

הגבל משקאות אלכוהוליים. אלכוהול מגדיל את כמות הטריגליצרידים, סוג אחר של שומנים התורם לטרשת עורקים, בדם. הגבל צריכת אלכוהול לשני משקאות ביום אם אתה גבר ומשקה אחד ליום אם אתה אישה. משקה אחד מוגדר כבירה אחת, כוס יין קטנה או 1 עוז. של ליקר קשה.

ניהול מתח. אירוע מלחיץ, במיוחד אחד הכרוך בכעס, הוא הגורם השכיח ביותר להתקף לב, על פי המכון הלאומי לב, ריאות ודם. להפחית את רמת הלחץ על ידי מעורבות בפעילויות הפחתת מתח, כגון יוגה ונשימה עמוקה. הקפד ושתף את הבעיות שלך עם בני משפחה או חברים קרובים בכל פעם שאתה מרגיש לחוץ.