כמה אני צריך לשקול לפני שאני נכנס להריון?

הריון יכול להיות אחד החוויות הכי מרגש מתגמל של פעם בחיים, וזה יכול גם להיות לא נוח עבור אנשים הסובלים מעודף משקל או השמנת יתר. האקדמיה האמריקאית לרפואת משפחה קובעת כי הסיכון ללחץ דם גבוה ולסוכרת גבוה יותר בקרב נשים הסובלות מעודף משקל ושמנת יתר במהלך ההריון. השגת משקל בריא לפני ההריון חשוב לבריאות האם והתינוק המתפתח.

חשיבותה של בריאות טרום הריון משקל

השגת משקל בריא אידיאלי צריך להתרחש לפני ההריון חשוב מכמה סיבות. על פי המכונים הלאומיים לבריאות, נשים הסובלות מעודף משקל או עודף משקל יש סיכון גבוה יותר לאי פוריות. ברגע שאישה נכנסת להריון, מרס הדמזים מציע שזה לא בטוח לרדת במשקל במהלך ההריון. נשים במשקל בריא לפני ההריון בדרך כלל מרגישות טוב יותר במהלך ההריון, יש תינוקות בריאים יותר, עמל קל יותר, וכן ירידה בסיכון ללחץ דם גבוה וסוכרת.

היתרונות של פעילות גופנית לפני ההריון משקל

דיאטה ופעילות גופנית הם חשובים כדי לעזור להשיג בריא לפני ההריון משקל. עם זאת, תחילת תוכנית התרגיל לפני ההריון יש יתרונות נוספים. האקדמיה האמריקנית לרופאים משפחתיים ממליצה להתחיל בתוכנית אימונים כגון הליכה לפני ההריון כדי למנוע overdoing אותו במהלך ההריון. הקונגרס האמריקאי של מיילדות וגניקולוגים מציע כי פעילות גופנית לפחות 30 דקות ביום ברוב ימי השבוע במהלך ההריון יכול להפחית כאבי גב, נפיחות ועצירות, להפחית את הסיכון לסוכרת הריון ולהגביר את האנרגיה.

בריא לפני ההריון BMIs

אינדקס מסת הגוף, או BMI, מסייע בהערכת הסיכון לשומן הגוף ולסיכון למחלות: קטגוריות של BMI כוללות תת משקל, משקל תקין, עודף משקל ושמנת יתר. קרן מאיו לרפואה ומחקר רפואי ממליצה על טווחים שונים של עלייה במשקל במהלך ההריון בהתבסס על משקולות לפני ההריון. משקלים בריאים או נורמליים מסווגים כ – BMI של 18.5 – 24.9. BMIs 18.5 או פחות נחשבים underweight, 25-29.9 overweight ו 30 או יותר שמנים.

חישוב BMI

BMI ניתן לחשב באמצעות הנוסחה הבאה על פי האגודה האמריקאית דיאטטי: משקל קילוגרמים מוכפל ב 703, מחולק גובה באינצ’ים, מחולק גובה באינצ’ים שוב. לדוגמה אישה שהיא 5 מטר -3 ס”מ גבוה במשקל 140 ק”ג. היה להכפיל 140 על ידי 703, ואז מחלקים על ידי 63 אינץ ‘ולחלק על ידי 63 ס”מ שוב וכתוצאה מכך BMI של 24.8. אתר האגודה האמריקאית לדיאטה מספק מחשבון BMI למבוגרים (ראה משאבים).

משקל במהלך הריון

עלייה הולמת במשקל במהלך ההריון תלויה במשקל לפני ההיריון וחשוב לעזור להזין את התינוק המתפתח. עבור נשים במשקל בריא לפני ההריון, קרן מאיו לחינוך רפואי ומחקר ממליצה על עלייה במשקל של 25 עד 35 ק”ג. נשים תחת משקל מעודדות להגיע בין 28 ל 40 איב, נשים עודף משקל 15-25 IBS. ו נשים שמנות 11 עד 20 Ibs.