כמה סודיום נמצא באורז?

נתרן, המכונה גם מלח שולחן, הוא חיוני האיזון אלקטרוליט טבעי שמגן על הגוף מפני התייבשות ומשרת תפקידים ביולוגיים חשובים אחרים. צריכת נתרן היא איזון עדין, כי צריכת יתר של נתרן יכול להגדיל את לחץ הדם שלך ואולי לגרום נזק לכליות. כל הזנים של אורז מכילים מעט או לא נתרן כאשר הכין ללא תוספת מלח שולחן.

אורז לבן

אורז לבן מבושל הוא ללא נתרן כאשר מבושל במים ללא מלח נוסף. כל תוספת של חמאה מומלחת, מרק או תיבול מעורבב במלח יוסיף נתרן. אורז לבן בצורתו המקורית אינו מכיל נתרן.

אורז חום

אורז חום הוא תוצאה של תהליך זיקוק כי מסיר רק את השכבה הראשונה, או קליפה, של תבואה אורז. מבושל במים ללא תוספת מלח, אורז חום מכיל 2 מ”ג נתרן לכל כוס. אתה צריך לאכול פחות מ 2,300 מ”ג של נתרן מדי יום על פי הנחיות התזונה 2010, רק 1,500 מ”ג או פחות אם הרופא שלך ממליץ על דיאטה דלת נתרן כדי לטפל בסוכרת, לחץ דם גבוה או גורמי סיכון אחרים. אורז חום מכיל יותר נתרן מאשר אורז לבן, אבל זה עדיין סכום טריוויאלי, והוא גם מספק 3 גרם נוספים של סיבים ופחות פחמימות כלליות.

אורז בר

אורז בר מכיל 5 מ”ג נתרן לכל כוס, רק מעט יותר מאשר אורז לבן וחום. אורז בר מספק פחות פחמימות מאשר זנים לבנים או חומים, ומציע 3 גרם סיבים תזונתיים למנה. אורז בר מציע גם 6 גרם חלבון לכל כוס, 2 גרם יותר מאשר מנה דומה של אורז חום ולבן.

שיקולים

נתרן האורז הוא מינימלי, אבל כאשר אתה רוכש מנות אורז ארוז הצדדים עם התבלינים כללו, התבלינים הם לעתים קרובות גבוה מאוד נתרן. להסדיר את נתרן בצד מנות מוכן על ידי הפיכת האורז מתובל את זה בעצמך עם עשבי תיבול ותבלינים כדי להתאים את העדפות הטעם שלך הגבלת נתרן הוסיף.