פירות וירקות עם אינדקס גליקמי גבוה

מזונות מסוימים במהירות ספייק הסוכר בדם שלך, וזה מסוכן במיוחד אם אתה מנהל סוכרת. מזונות אלה יש אינדקס גליקמי גבוה דירוג של 70 או יותר. בעוד שרוב הפירות והירקות נמוכים במדד הגליקמי, מספר סוגים גבוהים או אפילו מתונים, עם ציון בין 55 ל -70. כדאי להימנע או להגביל את סוגי התוצרת כדי לשמור על רמת הסוכר בדם בתוך היעד שלך טווח.

בננות מוכות

בננות כי הם בשלים יתר על המידה, אולי מראה כמה כתמים חומים, יש יותר סוכר מאשר בננות פחות הבשיל. לדוגמה, בננה ירוקה תחת בשל יכולה להיות דרגה נמוכה כמו 30. אבל אחד כי כבר יושב בחוץ והוא הופך חום יכול להיות דרגה של 70 או יותר. זה לא אומר שאתה צריך לדלג על בננות. במקום זאת, לבחור אלה שיש להם קליפה בצבע ירקרק ולאכול אותם בתוך כמה ימים לפני שהם מבשילים לחלוטין.

פירות אחרים

משמשים גולמיים הם גבוהים במידה בינונית במדד הגליקמי, עם ציון ממוצע של 57. מנגו יכול להיות גבוה מעט על האינדקס הגליקמי אם הם בשלים מאוד, מתוק ועסיסי. מנגו בשלים מדי שיעור בסביבות 60 על GI. פפאיה יש בערך אותו GI כמו מנגו. אננס הוא גם בדרך כלל גבוה על סולם מדי, דירוג ב 66. אם אתה מעדיף לכרסם על ענבים, שקול להימנע ענבים שחורים. מגוון זה יש ציון של 59, בעוד ענבים ירוקים ואדומים יכולים שיעור נמוך כמו 43. לבסוף, להימנע אבטיח אם אתה נאבק כדי לייצב את רמת הסוכר בדם. אבטיח יש דרגה של 72 על האינדקס הגליקמי.

ירקות שורש

ירקות שורש הם גבוהים בעמילן, אשר בסופו של דבר הופך גלוקוז, מה שהופך אותם סביר מאוד יש השפעה גדולה על רמת הסוכר בדם. סלק הוא גבוה באופן מתון על המדד הגליקמי, raking ב 60. Manioc, המקור של tapioca, ו rutabaga הם סוגים אחרים GI גבוה של שורש ירקות. אלה ירקות עמילן דרג ב 72 עד 81 על השולחן. Parsnips הם גם מאוד גבוה, עם ציון של 97.

סקוד סקר

תפוחי אדמה נע בין בינוני לגבוה בסולם GI, בהתאם למגוון. תפוחי אדמה אכולים עם העור הם בדרך כלל נמוכים, עם ציון של 44 עד 48. אבל אם לקלף אותם ולאכול רק את הקרביים, הם לעכל מהר יותר יכול להעלות את רמת הסוכר בדם מהר יותר. תפוחי אדמה קלופים מבושלים יש בערך כ 59. תפוח אדמה אדומה מאופקת, לעומת זאת, יש אינדקס גליקמי של 94 ל 111. תפוחי אדמה אפויים לבן נמוכים יותר, דירוג על 60 בסולם. כמו עם תפוחי אדמה מתוקים, קילוף משם את העור של תפוחי אדמה אלה מעלה את מספרי אינדקס גליקמי.