ריח גוף רע מלהמשיך בדיאטת אטקינס

The Atkins דיאט הוא אחד פופולרי יחסית הרזיה שיטה שבה דיאטה צורכים כמויות קטנות מאוד של פחמימות, תוך הסתמכות בעיקר על חלבון ושומן עבור אנרגיה. ישנם מספר שינויים כימיים המתרחשים בגוף שלך כאשר אתה על דיאטת אטקינס, שחלקם יכול לגרום ריח גוף רע.

ד”ר רוברט אטקינס popularized שיטה של ​​ירידה במשקל עכשיו נקרא דיאטה אטקינס עם ספרו “ד”ר אטקינס דיאט המהפכה.” הדיאטה מבוססת על העקרונות השנויים במחלוקת כי כאשר אתם צורכים פחמימות, הגוף “מאבד” את יכולתו לשרוף שומן לאנרגיה, וכי על ידי צריכת כמויות גדולות של שומן וחלבון במקום פחמימות, אתה יכול “להכשיר” את הגוף לשרוף שמן. ככזה, על דיאטת אטקינס, אתה אוכל פחמימות קטנות מאוד – בדרך כלל פחות מ 20 גרם ליום בשבועות הראשונים של דיאטה.

במהלך השלב הראשוני של דיאטת אטקינס, הנקראת “שלב האינדוקציה”, אתם מגבילים את צריכת הפחמימות באופן משמעותי, כך שהגוף נאלץ לפרק פחמימות מאוחסנות. הכבד והשרירים מאחסנים פחמימות בצורת מולקולה הנקראת גליקוגן, אשר מתפרק לתוך גלוקוז, מסבירים ד”ר. רג’ינלד גארט וצ’רלס גרישם בספרו “ביוכימיה”. המוח אינו משתמש בחלבון או בשומן לאנרגיה, הוא דורש גלוקוז. ככזה, בשלב אינדוקציה של דיאטה אטקינס נועד להשתמש גליקוגן מאוחסן שלך ולאחר מכן כוח הגוף שלך כדי להתחיל שריפת שומן.

לאחר שהשתמשת כמעט כל הגליקוגן המאוחסן שלך, אתה מזין מצב כימי שנקרא ketosis. במצב זה, התאים שלך לעשות כימיקלים בשם “גופי ketone” מן השומנים. בעוד המוח פועל בעיקר – ויעיל ביותר – על גלוקוז, הוא יכול להשתמש גופים קטון במקרה חירום. לגופי קטון יש ריח מוזר: הם אינם דומים למסיר לק. ברגע שאתה נכנס ketosis, זה נפוץ לאחרים להריח גופים קטון על הנשימה שלך בזיעה שלך, אשר יכול לתת לך ריח רע, מתוק חולני.

למרבה הצער, אין דרך למנוע את ריח רע, כי אתה צפוי לפתח לאחר כשבועיים על דיאטה אטקינס. הסיבה לכך היא כי מטרת הדיאטה היא לגרום ketosis, ועל ידי הגדרה, ב ketosis יהיה לך גופים ketone במחזור. הריח פותר כמעט מיד לאחר שתתחיל לאכול פחמימות שוב, שכן אתה תהיה שוב לספק את המוח עם גלוקוז – המזון המועדף שלה – ואתה מפסיק לייצר קטונים.

דיאטת אטקינס

שלב האינדוקציה

קטוזיס

פתרונות